شهر من نهاوند : پیشنهاد تعریف صندوق پروژه سد نهاوند

اله مراد سیف

۱-پروژه سد در نهاوند به دلیل تاثیر گذاری مستقیم و غیر مستقیم بر تولید و اشتغال در بخش کشاورزی و نیز هم افزایی آن در فعال سازی مزیت های طبیعی نهاوند مانند صنعت گردشگری از اهمیت زیادی برخوردار است .

۲-این پروژه تجربه خوبی در اجرا نداشته و به دلیل تداوم علت آن که محدودیت های بودجه ای دولت است انتظار نمی رود که در آینده نیز اتفاق خاصی رقم بخورد .

۳-هم اکنون سیاست عمومی دولت واگذاری طرح های عمرانی به مردم است .

۴-پروژه سد نهاوند یک پروژه اقتصادی است و می تواند زمینه بسیار مساعدی برای ایجاد درآمد پایدار برای سرمایه گذاران در این پروژه باشد .

نتیجه : پیشنهاد می شود با پیگیری نماینده محترم شهرستان از طریق استان و مرکز و سازمان بورس این پروژه در قالب یک صندوق پروژه تعریف و به صورت انحصاری در اختیار همشهریان نهاوندی برای سرمایه گذاری قرار گیرد . دولت می تواند سهمی از هزینه اجرای پروژه را که قبلا انجام داده و نیز سهمی را که در بودجه سال جاری پیش بینی کرده است به این پروژه هبه نماید و مابقی هزینه پروژه را از طریق این صندوق پروژه از ساکنین نهاوند و با اولویت کشاورزان و بهره بردارانِ آب سد تامین مالی نمایند . در این صورت وجوه حق آبه سد بطور کامل ، انحصاری و دائمی متعلق به سهامداران پروژه خواهد بود و می تواند برای این سهامداران درآمد مستمر و پایداری را ایجاد کند .

برای آشنایی بیشتر با صندوق پروژه و نحوه تاسیس آن علاقه مندان  فایل زیر دریافت و مطالعه نمایند .

دریافت فایل : تعریف صندوق پروژه

 

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *